
Tisztelt Támogatónk!
Megérkezett a nyár, lassan véget ér a tanév, remélhetőleg mindenki tud majd időt szánni egy kis pihenésre, kikapcsolódásra. Az alábbiakban beszámolunk néhány, alapítványunkkal kapcsolatos történésről.
IV. Jótékonysági Bál megrendezése
Alapítványunk ismét megrendezte idén – immár negyedik alkalommal – jótékonysági bálját 2026. április 18-án az ÁSZ Kuzin termében.
A vendégek száma, a programok hasonlóan alakultak, mint az előző években. Varga Ferenc, a kuratórium elnöke beszámolt az Alapítvány működéséről és terveiről. Két támogatott hallgató értékelte az Alapítvány tevékenységét. Dr. Liska András a Mérnök Kamara elnöke elmondta gondolatait az Alapítványról. Ezek után Dr. Ábrahám László a bál fővédnöke megnyitotta az eseményt.
A zenés vacsorát követően táncos mulatság vette kezdetét, amelyet a Csokonai Színház művészeinek előadása követett, hozzájárulva az esemény színvonalához és sokszínűségéhez.
A visszajelzések alapján a vendégek hangulatos, illetve eredményes estét töltöttek el az alapítványi bálon. Mindenkinek nagyon köszönjük a részvételt, a támogatást és az elismerő szavakat.



Hallgatói beszámoló a bálról:
Eszter:
A félév egyik legszebb és legemlékezetesebb eseménye egyértelműen a Debreceni Talentumok Alapítvány jótékonysági bálja volt, amelyen megtiszteltetés volt részt venni. Az estén rendkívül közvetlen, már-már családias hangulat uralkodott; jó volt látni, milyen összetartó közösség formálódott az Alapítvány körül.
Különösen nagy élmény és felelősség volt számomra, hogy a másik támogatott hallgatóval együtt egy-egy rövid beszéddel mi magunk is hozzájárulhattunk az est programjához. A hivatalos részt követően egy igazán szórakoztató és sokszínű program vette kezdetét: a közös tánc, a színvonalas musical-előadás mind hozzájárultak a remek hangulathoz.
Az este fénypontjaként Dr. Ábrahám Lászlótól egy-egy dedikált példányt kaphattunk az „Elektronok mögött az Ember” című könyvéből. Ez a rendkívül értékes és inspiráló könyv csodálatos útravaló számomra, amiért különösen hálás vagyok. Valóban felejthetetlen élmény volt ez az este.
Az alapítvány éves pénzügyi beszámolója
A Vezendi Könyvelő Iroda elkészítette az Alapítványunk éves beszámolóját az érvényes számviteli előírásoknak megfelelően.
Főbb számaink a következők:
Összes bevétel: 3.620 eFt ebből adományok: 2.505 eFt
Összes ráfordítás: 3.506 eFt ebből közhasznú tevékenység: 1.695 eFt
Adózás előtti eredmény: 114 eFt
Alapítványunk pénzügyi működése stabil, eredményes. Mindez nagyban köszönhető a partnereink önzetlen támogatásának. Külön pozitív információ, hogy az alapítvány idén is megfelelt a közhasznúság feltételeinek.
Az éves beszámoló az alábbi linken érhető el visszamenőlegesen is:
https://birosag.hu/ugyfeleknek/civil-szervezetek/civil-szervezetek-nevjegyzeke
Kapcsolatfelvétel a Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum és Kollégiummal
Alapítványunk az elmúlt időszakban felvette a kapcsolatot a Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum és Kollégiummal együttműködés céljából, hiszen az intézmény nagy hangsúlyt fektet a műszaki oktatásra. Ezt követően megbeszélést folytattunk az intézet vezetőségével, akik nyitottak voltak megkerésünkre.
Az együttműködés keretében három hátrányos helyzetű, de tehetséges tanulót asztali számítógépekkel és egy irodai forgószékkel ajándékoztunk meg.
Reméljük, hogy a jövőben tovább tudjuk szélesíteni együttműködésünket.

A Mérnöki Kamara éves taggyűlése
A Mérnöki Kamra idén májusban tartotta szokásos éves taggyűlését a DAB székházban, amelyen Varga Ferenc – alapítványunk elnöke – is részt vett.
Dr. Liska András mérnöki kamarai elnök úr beszámolt a Kamara működéséről, pénzügyi tevékenységéről. Az eseményen megemlítette a Debreceni Talentumok Alapítványnak adott támogatást, majd megragadva ezt a lehetőséget, hogy több mint 120 tag volt jelen a taggyűlésen, Varga Ferenc kért szót és röviden bemutatta az Alapítványt és annak működését, annak reményében, hogy a tagok aktívabban részt vehessenek majd az Alapítvány működésében, illetve a támogatásában.
Ezúton szeretnénk hálásan megköszönni Dr. Liska András és a Mérnöki Kamara nagylelkű adományozását, amivel a Kamara lett az egyik legnagyobb támogatónk.

Hallgatói beszámoló
Vivien:
A félév során ismét nagy megtiszteltetés volt számomra, hogy a Debreceni Talentumok Alapítvány ösztöndíjasaként folytathattam tanulmányaimat. Az Alapítvány támogatása nemcsak anyagi segítséget jelent, hanem egy olyan közösséghez való tartozást is, amely folyamatosan motivál a fejlődésre és a kitartó munkára.
A rendszeres teázások ezúttal is kellemes és tartalmas alkalmak voltak. Nagyon jó érzés volt olyan emberekkel találkozni és beszélgetni, akik érdeklődéssel fordulnak a hallgatók felé, és akiknek a tapasztalatai, tanácsai sok esetben új nézőpontokat adtak számomra. Különösen emlékezetes volt az a teázás, amelyen meghívott előadók osztották meg velünk szakmai és személyes tapasztalataikat. Saját életútjukon keresztül mutatták be a kitartás, a folyamatos fejlődés és a tudatos pályaépítés jelentőségét, amelyből számos hasznos gondolatot és tanácsot vihettem magammal.

A nyári hírlevél olvasása után mindenkinek jó pihenést, kellemes nyarat kívánunk.
Tisztelettel és üdvözlettel:
Varga Ferenc (az Alapítvány elnöke) és a kuratórium tagjai
